Aktivity v okolí

Zima

LYŽOVÁNÍ

Orlické hory jsou vyhledávaným zimním cílem tuzemských i zahraničních lyžařů. V okolí Žamberka se nachází několik lyžařských středisek (Říčky, Čenkovice, Deštné v Orl. horách…). Pouhé 3km od chalupy se nachází lyžařský areál Dlouhoňovice, který nabízí denní i noční lyžování a 2 vleky, z toho 1 dětský. Sjezdovky jsou denně upravovány sněžnou rolbou a sníh zabezpečován sněžným dělem. Občerstvení zajišťuje krytý bufet přímo u sjezdovky. Areál nabízí bezplatné parkování a bezkonkurenčně nízké ceny.

PLAVÁNÍ

V České Třebové a Ústí nad Orlicí funguje celoročně krytý plavecký areál s tobogánem, perličkovou lázní, parní saunou a dětským bazénem.

TENIS

Ani v zimě se nemusíte vzdát Vámi oblíbeného tenisu a můžete si jej zahrát v kryté hale přímo v Žamberku.

BĚŽKY

Kromě tradičních zimních sportovních aktivit a plavání je možno provozovat pěší turistiku a okolí Žamberka je přímo ideální pro běžkaře.

 

Léto

KOLA A PĚŠÍ TURISTIKA

I v létě nabízí Orlické hory a jejich okolí nespočet sportovních a odpočinkových aktivit. Okolí chalupy je jako stvořené na projížďky na kole (více jak 400 km značených cyklostezek v rámci regionu Orlicko) a pěší turistiku. Necelý 1,5 km od chalupy se nachází letní rekreační areál, kde najdete 2 venkovní bazény, whirlpool, 2 tobogány, minigolf, tenisové kurty a občerstvení. Celá oblast Žamberecka je protkána cyklostezkami a značenými turistickými trasami.

HISTORIE

Pokud máte zájem poznat něco z historie kraje pod Orlickými horami, můžete se vydat po starých pašeráckých stezkách, navštívit pevnosti budované před 2. světovou válkou nebo navštívit některé z mnoha muzeí.

KOUPÁNÍ

Pokud vyhledáváte přírodní koupání, je pro Vás chalupa Bella ideálním místem. 7 km od ní najdete přehradu Pastviny, která je také vyhledávaným cílem rekreantů.

GOLF

V Dolní Dobrouči najdete v roce 2020 otevřené 18-ti  jamkové hřiště s neskutečným počtem podhorských scenérií,které uspokojí i náročné milovníky golfu.
V Hnátnici vzdálené 11 km od Žamberka najdou svůj cíl méně zdatní golfisté. Funguje zde 250m driving range s krytými odpališti a cvičnou akademii.

Myslivost

Pokud holdujete kouzlu myslivosti, zabezpečíme pro Vás vstup do honitby bohaté na zvěř, která je vzdálená pouhých 10 minut jízdy autem z chalupy.

Rybolov

Pro rybáře jsme připravili stručný přehled revírů v blízkém okolí chalupy Bella.

453 056 Orlice Divoká 4 – MO Žamberk, 12 km, 16 ha

453 057 Orlice Divoká 5 – MO Nekoř, 11 km, 28 ha (k revíru patří vyrovnávací nádrž Nekoř 17,0 ha)

451 090 Orlice Divoká 6 – Údolní nádrž Pastviny, 7 km, 80 ha

453 059 Orlice Divoká 7 – MO Klášterec nad Orlicí, 7 km, 6 ha

453 060 Orlice Divoká 8 – MO Bartošovice v Orl.h., 14 km, 9 ha

SLUŽBY

FIREMNÍ VYUŽÍTÍ – TEAMBUILDING

Pokud máte zájem uspořádat na chalupě Bella firemní poradu, seminář, školení, tématické workshopy, předváděcí jízdy, teambuildingová soustředění, sportovní dny apod. jsme připraveni pro Vás zajistit nejen potřebnou techniku, občerstvení, vyznačení příjezdových tras ale samozřejmě se postaráme i o zabezpečení relaxačních aktivit (golf, tenis, bowling, vyhlídkové lety, cyklo trasy, vyjížďky na koních, lyžování atd.)

Reference

Kanadské velvyslanectví v Praze – velvyslanec Bruce Jutzi

Pepsi Americas

Electro World s.r.o.

Jízda na koních

INDIVIDUÁLNÍ REKREACE

Na chalupě Bella rádi uvítáme všechny, kteří chtějí strávit příjemné chvíle v samotném podhůří Orlických hor, ať v zimě nebo v létě. Chalupu je možno obsadit celou nebo jen částečně a vítány jsou rodiny s dětmi. Délka pobytu není nijak omezená, plně se přizpůsobíme Vašim požadavkům, minimálně je však možný pobyt na 2 noci.

FOTO WORKSHOPY

Okolní příroda je jako stvořená k pořádání různých foto workshopů. Rozmanitá krajina Orlických hor, Zemská brána, údolí Divoké Orlice a zapadlé horské vesničky s původní architekturou potěší a inspirují jistě mnoho fotografů. Všechny zajímavé lokality jsou lehce dostupné i s objemnou foto výbavou.

Kontaktní údaje

Chalupa Bella

Na Drahách 325, 564 01 Žamberk
Česká republika

Fakturační údaje
Petr Kroul
Hlaváčova 354/69, 614 00 Brno

IČ: 662 78 431
DIČ: CZ7705173388

FO zapsaná od: 28.5.1997
EV-ŽL: 361100-28822-01

Petra Kroulová
rezervace
t: +420 603 571 328
e: info@chalupa-bella.cz

Petr Kroul
fakturační kontakt
t: +420 603 491 264
e: petr@kroul.cz

Vladimír Pešek
technické zabezpečení – správce
t: +420 721 743 311

www.chalupa-bella.cz

Kde nás najdete?