vyžití

Zima

Lyžování

Orlické hory jsou vyhledávaným zimním cílem tuzemských i zahraničních lyžařů. V okolí Žamberka se nachází několik lyžařských středisek (Říčky, Čenkovice, Deštné v Orl. horách…). Pouhé 3km od chalupy se nachází lyžařský areál Dlouhoňovice, který nabízí denní i noční lyžování a 2 vleky, z toho 1 dětský. Sjezdovky jsou denně upravovány sněžnou rolbou a sníh zabezpečován sněžným dělem. Občerstvení zajišťuje krytý bufet přímo u sjezdovky. Areál nabízí bezplatné parkování a bezkonkurenčně nízké ceny. V rámci ubytování na chalupě Bella získáte permanentky a slevy na lyžování v Dlouhoňovicích.

Plavání

V České Třebové a Ústí nad Orlicí funguje celoročně krytý plavecký areál s tobogánem, perličkovou lázní, parní saunou a dětským bazénem.

Tenis

Ani v zimě se nemusíte vzdát Vámi oblíbeného tenisu a můžete si jej zahrát v kryté hale přímo v Žamberku.

Běžky

Kromě tradičních zimních sportovních aktivit a plavání je možno provozovat pěší turistiku a okolí Žamberka je přímo ideální pro běžkaře.

Léto

Kola a pěší turistika

I v létě nabízí Orlické hory a jejich okolí nespočet sportovních a odpočinkových aktivit. Okolí chalupy je jako stvořené na projížďky na kole (více jak 400 km značených cyklostezek v rámci regionu Orlicko) a pěší turistiku. Necelý 1,5 km od chalupy se nachází letní rekreační areál, kde najdete 2 venkovní bazény, whirlpool, 2 tobogány, minigolf, tenisové kurty a občerstvení. Celá oblast Žamberecka je protkána cyklostezkami a značenými turistickými trasami.

Historie

Pokud máte zájem poznat něco z historie kraje pod Orlickými horami, můžete se vydat po starých pašeráckých stezkách, navštívit pevnosti budované před 2. světovou válkou nebo navštívit některé z mnoha muzeí.

Koupání

Pokud vyhledáváte přírodní koupání, je pro Vás chalupa Bella ideálním místem. 7 km od ní najdete přehradu Pastviny, která je také vyhledávaným cílem rekreantů.

Golf

V Dolní Dobrouči najdete v roce 2020 otevřené 18-ti  jamkové hřiště s neskutečným počtem podhorských scenérií,které uspokojí i náročné milovníky golfu.
V Hnátnici vzdálené 11 km od Žamberka najdou svůj cíl méně zdatní golfisté. Funguje zde 250m driving range s krytými odpališti a cvičnou akademii.

Myslivost

Pokud holdujete kouzlu myslivosti, zabezpečíme pro Vás vstup do honitby bohaté na zvěř, která je vzdálená pouhých 10 minut jízdy autem z chalupy.

Rybolov

Pro rybáře jsme připravili stručný přehled revírů v blízkém okolí chalupy Bella.

453 056 Orlice Divoká 4 – MO Žamberk, 12 km, 16 ha

453 057 Orlice Divoká 5 – MO Nekoř, 11 km, 28 ha (k revíru patří vyrovnávací nádrž Nekoř 17,0 ha)

451 090 Orlice Divoká 6 – Údolní nádrž Pastviny, 7 km, 80 ha!

453 059 Orlice Divoká 7 – MO Klášterec nad Orlicí, 7 km, 6 ha

453 060 Orlice Divoká 8 – MO Bartošovice v Orl.h., 14 km, 9 ha