vyžití

Zima

Lyžování

Orlické hory jsou vyhledávaným zimním cílem tuzemských i zahraničních lyžařů. V okolí Žamberka se nachází několik lyžařských středisek (Říčky, Čenkovice, Deštné v Orl. horách…). Pouhé 3km od chalupy se nachází lyžařský areál Dlouhoňovice, který nabízí denní i noční lyžování a 2 vleky, z toho 1 dětský. Sjezdovky jsou denně upravovány sněžnou rolbou a sníh zabezpečován sněžným dělem. Občerstvení zajišťuje krytý bufet přímo u sjezdovky. Areál nabízí bezplatné parkování a bezkonkurenčně nízké ceny. V rámci ubytování na chalupě Bella získáte permanentky a slevy na lyžování v Dlouhoňovicích.

Plavání

V České Třebové a Ústí nad Orlicí funguje celoročně krytý plavecký areál s tobogánem, perličkovou lázní, parní saunou a dětským bazénem.

Tenis

Ani v zimě se nemusíte vzdát Vámi oblíbeného tenisu a můžete si jej zahrát v kryté hale přímo v Žamberku.

Běžky

Kromě tradičních zimních sportovních aktivit a plavání je možno provozovat pěší turistiku a okolí Žamberka je přímo ideální pro běžkaře.

Léto

Kola a pěší turistika

I v létě nabízí Orlické hory a jejich okolí nespočet sportovních a odpočinkových aktivit. Okolí chalupy je jako stvořené na projížďky na kole (více jak 400 km značených cyklostezek v rámci regionu Orlicko) a pěší turistiku. Necelý 1,5 km od chalupy se nachází letní rekreační areál, kde najdete 2 venkovní bazény, whirlpool, 2 tobogány, minigolf, tenisové kurty a občerstvení. Celá oblast Žamberecka je protkána cyklostezkami a značenými turistickými trasami.

Historie

Pokud máte zájem poznat něco z historie kraje pod Orlickými horami, můžete se vydat po starých pašeráckých stezkách, navštívit pevnosti budované před 2. světovou válkou nebo navštívit některé z mnoha muzeí.

Koupání

Pokud vyhledáváte přírodní koupání, je pro Vás chalupa Bella ideálním místem. 7 km od ní najdete přehradu Pastviny, která je také vyhledávaným cílem rekreantů.

Golf

V Hnátnici vzdálené 11 km od Žamberka najdou svůj cíl golfisté. Funguje zde 250m driving range s krytými odpališti a cvičnou akademii. Pokud se nehodláte vzdát golfového hřiště, můžete se vydat do nově zbudovaného golfového areálu Nová Amerika, který nabízí největší golfové hřiště v ČR a je vyhlášený svým luxusním zázemím. Nová Amerika se nachází cca 70 km od Žamberka směrem na Jaroměř.

Myslivost

Pokud holdujete kouzlu myslivosti, zabezpečíme pro Vás vstup do honitby bohaté na zvěř, která je vzdálená pouhých 10 minut jízdy autem z chalupy.

Rybolov

Pro rybáře jsme připravili stručný přehled revírů v blízkém okolí chalupy Bella.

453 056 Orlice Divoká 4 – MO Žamberk, 12 km, 16 ha

453 057 Orlice Divoká 5 – MO Nekoř, 11 km, 28 ha (k revíru patří vyrovnávací nádrž Nekoř 17,0 ha)

451 090 Orlice Divoká 6 – Údolní nádrž Pastviny, 7 km, 80 ha!

453 059 Orlice Divoká 7 – MO Klášterec nad Orlicí, 7 km, 6 ha

453 060 Orlice Divoká 8 – MO Bartošovice v Orl.h., 14 km, 9 ha